Osobnosti kultury přijal hejtman Radim Holiš

01.10.2022 14:09

ZLÍNSKÝ KRAJ – Folkloristu Jana Vančuru a dramaturga Jana Gogolu přijal ve čtvrtek 29. září hejtman Radim Holiš, aby jim dodatečně poděkoval za jejich přínos kultuře a předal pamětní medaile Zlínského kraje.
„Folklorista, zpěvák a hudebník Jan Vančura a filmový i televizní dramaturg a vysokoškolský profesor Jan Gogola figurovali mezi celkem devíti adepty na ocenění Pro Amicis Musae za rok 2021. Avšak v termínu, kdy se konalo slavnostní předávání ceny a setkání nominovaných s představiteli kraje, se museli ze zdravotních důvodů omluvit,“ uvedla Soňa Ličková, krajská tisková mluvčí.
„Velmi mě těší, že jsem se mohl dodatečně setkat s panem Vančurou i s panem Gogolou. Byla to pro mě další příležitost uvědomit si, jaké osobnosti ve Zlínském kraji máme. Kultura, které zasvětili svůj život, obohacuje celý náš region a jeho obyvatele a za to si zaslouží poděkování,“ řekl hejtman Radim Holiš.
Kvůli omezením v souvislosti s Covid-19 bylo vyznamenávání osobností kultury přesunuto z roku 2021 až na letošní jaro, kdy cenu Pro Amicis Musae převzal zlínský výtvarník Josef Ruszelák.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlínský kraj