Organizátoři festivalového půlmaratonu spustili registrace do 7. ročníku závodu

05.12.2021 14:19

ZLÍN - Oblíbený běžecký závod ulicemi festivalového Zlína se v příštím roce bude konat ve standardním termínu Zlín Film Festivalu, v neděli 29. května.
„Běžci se již nyní mohou registrovat na tratě půlmaratonu i čtvrtmaratonu, a to jednotlivě nebo jako účastníci štafet i tandemového běhu,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu a upozornila, že úplně poprvé se závodníci vydají na trať už v 10 hodin dopoledne.
Po letošní dobré zkušenosti zůstane místo startu u Kongresového centra Zlín. „Pro zatraktivnění trasy pro běžce i diváky plánujeme pro sedmý ročník některé její změny, o kterých budeme běžce včas informovat,“ uvedla Jarmila Záhorová.
Registrovat se na jednotlivé tratě běhu je možné na www.zlinskypulmaraton.cz, kde jsou také uvedeny podrobné informace o závodě i aktuálních cenách startovného.Zájemci se mohou hlásit za nejvýhodnějších podmínek až do konce ledna.
„Pro nadcházející ročník jsme se rozhodli sjednotit ceny startovného pro jednotlivé běžce bez ohledu na to, jakou trať se vydají. Nejlevnější startovné je nyní ve výši 699 Kč a zaplatí jej běžec půlmaratonu i čtvrtmaratonu, ale také za účast ve čtyřčlenné štafetě nebo v tandemu dvojic,“ vysvětlila Jarmila Záhorová a dodala, že každý závodník v rámci startovného opět získá celou řadu atraktivních benefitů včetně vstupenek na filmové projekce, občerstvení během závodu i po něm nebo nově sportovní čelenku. V případě zájmu si mají možnost závodníci dokoupit i originální ročníkové funkční triko CRAFT.
„Součástí akce bude opět i oblíbený Festivalový VIVA rodinný běh na 1400m, který odstartuje ve 14.00 hodin z náměstí Míru a mohou se jej opět zúčastnit děti, junioři i dospělí, kteří preferují kratší tratě,“ doplnila Kateřina Martykánová, tisková mluvčí festivalu.
Více na www.zlinskypulmaraton.cz
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Zlín Film Festival