Oprava chodníku v Kvítkovicích navazuje na nový přechod pro chodce

21.04.2021 12:49

OTROKOVICE - Přechod pro chodce, nové osvětlení a oprava chodníků v kvítkovické ulici Bartošova jsou nové úpravy, které přispějí zejména k bezpečnosti chodců.
V březnu letošního roku byla zahájena rekonstrukce přechodu pro chodce za křižovatkou u hasičské zbrojnice a v současné době se pracuje na úpravě přilehlých chodníků. Přechod byl přebudován na žádost místních občanů. Je doplněn novým osvětlením a bezpečnostními prvky. Nyní se přistoupilo k navazující opravě chodníku,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
„Nejprve bude provedena oprava chodníku ve směru od křižovatky s ulicí Náves po ulici Nad Hřištěm. Současnou úpravu povrchu tvoří chodník z dlažby, silniční obrubníky lemující komunikaci, vjezdy s asfaltovým a betonovým povrchem a zatravněné plochy. Chodník je navržen ve stávajícím směrovém vedení, přičemž v souvislosti s opravou budou provedeny i nové sjezdy k nemovitostem. Příčný sklon bude upraven a sjednocen,“ sdělil Erik Štábl vedoucí odboru rozvoje města. Dodal, že po stavebních úpravách se chodníky stanou bezbariérové.
V současné době je tato vozovka dočasně dopravně omezena v důvodu dostavby jihovýchodního obchvatu D 55 a cílem radnice je stavební úpravy dokončit, než bude provoz na obchvatu umožněn. Finanční prostředky na rekonstrukci jsou vyčleněny v rozpočtu na letošní rok a práce jsou vyčísleny přibližně na 1,3 miliony korun.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice