Opilý řidič havaroval a způsobil škodu za 440 tisíc korun

13.08.2020 15:00

ZLÍN -  Dnes krátce po třetí hodině ráno přijal operační důstojník na lince tísňového volání oznámení o pravděpodobné dopravní nehodě ve Zlíně Příluku. Při vyšetřování nehody vyšlo najevo, že řidič byl opilý a způsobil škodu okolo 440 zisíc korun.

„Oznámení o nehodě přijal také operační důstojník Městské policie ve Zlíně, a to přímo od účastníka této dopravní nehody, který strážníkům sdělil, že naboural do jiného vozidla,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dopravní policisté na místě zjistili, že za dopravní nehodou stojí s největší pravděpodobností alkohol.
„Devětadvacetiletý řidič Toyoty Avensis nadýchal krátce po havárii téměř dvě a půl promile alkoholu. Při jízdě ve směru od centra Zlína na Vizovice v ulici Pančava při jízdě z kopce dostal v zatáčce smyk, přejel do protisměru, kde narazil nejprve do sloupu veřejného osvětlení, poté do stěny prodejny a po nárazu do dveří další prodejny,“ řekla k nehodě mluvčí.
Nakonec ještě poškodil dopravní značení a svou jízdu ukončil nárazem do dvou zaparkovaných vozidel.

„Celková škoda, kterou řidič způsobil, se předběžně vyšplhala na 440 tisíc korun. Veškeré další okolnosti této dopravní nehody prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty,“ uzavřela Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje