Opilý muž ohrožoval v Kroměříži policisty nabitou kuší a mečem

03.08.2020 13:36

KROMĚŘÍŽ – Nabitou kuší i ostrým mečem ohrožoval o víkendu v Kroměříži policisty čtyřiatřicetiletý muž, který se před nimi zabarikádoval ve svém bytě. Za trestný čin vyhrožování úřední osobě mu hrozí až pětileté vězení.

„V pátek 31. července krátce po třetí hodině odpoledne oznámila na linku 158 žena, že má obavy o život nájemníka, který je delší dobu nekontaktní, a se kterým se měla sejít a domluvit se na ukončení pronajímání bytu. Policisté vyjeli k bytu v Kroměříži, kde na ně už oznamovatelka čekala,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Nájemník na zvonění, ani bouchání na dveře nereagoval, proto se policisté po dohodě se ženou rozhodli vstoupit dovnitř. Dveře však ani po odemčení nešly otevřít, protože byl za nimi postavený nábytek. Nakonec se policisté dovnitř dostali.

„Už při vstupu do bytu hlasitě volali, že jsou policisté a ptali se, zda je muž v pořádku, protože viděli jeho siluetu za interiérovými dveřmi. Když dveře otevřeli, uviděli, že muž drží v ruce meč, se kterým mířil na obličej policisty. Na slova policistů nereagoval a po chvíli vyměnil meč za nataženou kuši se šípem s kovovým hrotem připraveným k výstřelu, namířil na policisty a šel proti nim se slovy, aby z bytu odešli,“ popsala průběh události policejní mluvčí.

Policisté přivolali další posily a vyjednavače, který byl po chvíli úspěšný. Muž pozitivně reagoval na jeho komunikaci a nakonec zbraně odložil a vyšel z bytu ven. Poté všechny své zbraně jako nože, kuši a meče, které měl v bytě, policistům vydal.

„Muž byl zjevně opilý, při dechové zkoušce mu policisté naměřili 3.29 promile.  Jeho další cesta směřovala do protialkoholní záchytné stanice, kde strávil noc. V sobotu ho kriminalisté vyslechli a obvinili z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za který trestní zákon ukládá až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodala Lenka Javorková

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje