Opilý cyklista srazil chodce, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun

31.08.2022 13:27

LUHAČOVICE - O tom, že požívat alkohol před jízdou na kole se nevyplácí, se v noci na dnešek přesvědčil dvaapadesátiletý cyklista v Luhačovicích. Za to, že pod vlivem alkoholu srazil chodce - seniora, mu ve správním řízení hrozí pokuta ve výši 25 až 50 tisíc korun.
V úterý dvacet minut před půlnocí v centru Luhačovic u kruhového objezdu srazil dvaapadesátiletý cyklista, který se svým kolem pravděpodobně kličkoval po celé šíři chodníku, třiaosmdesátiletého chodce, který šel po chodníku. Po střetu upadli oba účastníci dopravní nehody na komunikaci. Senior utrpěl zranění, s nímž ho záchranáři převezli do nemocnice,“ informovala ůpolicejn í mluvčí M oniky Kozumplíková.
 Dechová zkouška u cyklisty ukázala hodnotu téměř dvě promile alkoholu, u zraněného chodce byla dechová zkouška negativní. Škoda na jízdním kole činí asi 500 korun.
„Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují zlínští dopravní policisté. Cyklistovi hrozí za přestupek ve správním řízení pokuta až do padesáti tisíc korun,“ dodala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Foto: Archiv SNZ