Opilý cizinec naboural do rodinného domu, nadýchal přes tři promile

30.07.2020 13:20

NEDAŠOV - Krátce před dvacátou hodinou ve středu 29. července překvapila majitelku rodinného domu v Nedašově na Zlínsku rána do oplocení jejího pozemku.
„Do oplocení i do domu narazil řidič vozidla Volkswagen Transporter, který se snažil z místa ihned odjet. Tomu ale duchapřítomná žena zabránila a zavolala na linku tísňového volání policie – 158,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Policisté z Valašských Klobouk, kteří byli do pár minut na místě, zjistili, že řidič při zaparkování svoje vozidlo řádně nezabezpečil proti rozjetí. Auto se pak se rozjelo z kopce a narazilo do oplocení a fasády rodinného domu, kde se zastavilo.
„Škoda, kterou řidič na oplocení způsobil, je předběžně vyčíslena na deset tisíc korun, na vozidle dosahuje způsobená škoda výše asi pět tisíc korun. Devětatřicetiletý cizinec, který chtěl s vozidlem z místa nehody odjet, k tomu měl pádný důvod. Nadýchal totiž 3,36 promile alkoholu,“ řekla mluvčí.
Policisté muže zadrželi a převezli k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Podle Moniky Kozumplíkové  mu za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Policie Zlínského kraje