Opilý a zraněný muž bez roušky zaměstnal policisty i záchranáře

28.03.2020 10:52

OTROKOVICE – Pravděpodobně s vysokou pokutou může počítat osmatřicetiletý muž z Otrokovic, který se v tomto týdnu opil, pořezal na ruce a utekl z domu. Neměl ani roušku na obličeji a přivolaní policisté i záchranáři ho jen s obtížemi zvládli ošetřit.

„V obavě o jeho zdraví zavolala manželka na linku tísňového volání policie a šla ho hledat. Když muže našla, policisté kvůli jeho zranění přivolali záchranáře. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,65 promile,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Záchranáři rozhodli o převozu muže do nemocnice, ale ten se vzpíral a převoz odmítal. Navíc si nechránil obličej a odmítal si nasadit roušku, kterou mu záchranáři opakovaně poskytli a nakonec ji znehodnotil.

„Hlídka policistů z pohotovostního a eskortního oddělení ho několikrát vyzvala jednak k nasazení roušky a pak také k tomu, aby si lehl na lehátko, což bylo nutné k jeho převozu do nemocnice. Muž však nerespektoval žádný z pokynů zdravotníků ani policistů, proto ho museli policisté na lehátko položit a záchranáři ho mohli konečně převézt k ošetření,“ uvedla mluvčí.

„Za neuposlechnutí výzvy policistů a za porušení nařízení vlády o nošení ochrany obličeje na veřejnosti hrozí muži ve správním řízení několikatisícová pokuta,“ řekla na závěr Monika Kozumplíková.
Vlastimil Langer
Zdroj: PČR Zlínského kraje
Ilustrační foto: Vlastimil Langer