Opilá žena bezdůvodně blokovala linky tísňového volání

18.03.2023 11:37

OTROKOVICE – Pokuta až 200 tisíc korun hrozí jednačtyřicetileté ženě z Otrokovic, která v minulém týdnu v jediném dnu volala 15 x na linku tísňového volání policie a šestkrát na linku tísňového volání zdravotnické záchranné služby s různými nesmyslnými informacemi.
„Například potřebovala policistům sdělit, kolik peněz ji stál pohřeb nebo ji zajímalo, zda mají policisté rádi bílé maso. Po upozornění operačního důstojníka, že se v těchto případech nejedná o tísňové volání, se většinou žena stala agresivní a útočila na policisty různými vulgarismy. Po několikátém bezdůvodném volání vyslal operační důstojník do jejího místa bydliště hlídku policistů z Otrokovic,“ informovala Monika Kozumplíková.
Žena policistům sdělila, že vaří polévku a že má zlomené všechny končetiny. Na první pohled zraněná nebyla, policisté ale tušili, že v patnáct hodin odpoledne je silně pod vlivem alkoholu. Nemýlili se. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,46 promile alkoholu.
„Aby policisté zamezili neustálému blokování tísňových linek, ženu zajistili a po prohlídce lékařem převezli do protialkoholní záchytné stanice. Za přestupek na úseku zákona o elektronických komunikacích jí ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 200 tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK