Opilá řidička narazila do stojícího policejního vozu a zranila dva policisty

20.12.2021 16:05

ŽELECHOVICE - V neděli po jedné hodině ráno v Želechovicích nad Dřevnicí čtyřiačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Opel při jízdě ve směru od Zlína do Želechovic zřejmě vlivem silné podnapilosti nestihla zareagovat na odstavený automobil dopravních policistů se zapnutými výstražnými světly i majákem a narazila do něj.
„Ve služebním vozidle v tu dobu seděli dva policisté, kteří právě prověřovali okolnosti jiné dopravní nehody, srážky se zvěří. Vlivem nárazu utrpěli oba policisté zranění, se kterými je záchranáři převezli do nemocnice. O jak závažná zranění půjde, bude zřejmé až v následujících týdnech. Oba policisté jsou v pracovní neschopnosti. Žena utrpěla lehké zranění,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Okolnosti dopravní nehody museli přijet prověřit dopravní policisté ze Vsetína. Dechová zkouška u řidičky byla pozitivní s hodnotou vyšší než dvě promile alkoholu. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz. Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun.

Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě odsouzení hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Trestně právní kvalifikace se může změnit podle závažnosti zranění policistů.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto z nehody: Policie Zlínského kraje