Opilá řidička chtěla podplatit zlínské strážníky

14.04.2021 16:32

ZLÍN - Zlínští kriminalisté se od pondělního večera 12. dubna zabývají případem údajného pokusu o podplácení, k němuž mělo dojít ve Zlíně na sídlišti Jižní Svahy.
„Strážníci Městské policie zastavili při špatném odbočení řidičku osobního vozidla Suzuki. Při kontrole z jejího dechu cítili alkohol. Když chtěli dechovou zkouškou zjistit, zda skutečně před jízdou pila, žena zkoušku odmítla a opakovaně strážníkům nabídla peníze za to, aby ji nechali odjet. Když její nabídku nepřijali, přestala s nimi komunikovat. Přivolali proto na místo hlídku policistů k dořešení přestupku,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Třiačtyřicetiletá cizinka policistům vysvětlila, že odpoledne vypila si 0,7 litru vína a večer chtěla jet jenom o kousek dál vyřídit si nějaké záležitosti. Podrobila se dechové zkoušce, při níž přístroj ukázal hodnotu 1,01 promile. Odběru krve ke zjištění přesného množství alkoholu, se podrobit odmítla.
„Žena je nyní podezřelá ze spáchání trestného činu podplacení, za což jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Navíc jí za odmítnutí odběru krve a za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí pokuta až padesát tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na dva roky,“ dodala mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ