Olympijský oheň zapálili ve Hvozdné známí sportovci, hry patřily dětem

12.06.2022 07:09

HVOZDNÁ - Se zajímavým konceptem pořádání oslav Dne dětí přišli hvozdenští zastupitelé. Obvyklý formát sportovních her na fotbalovém hřišti letos povýšili rovnou na Olympijské hry.
Hry začaly zapálením olympijského ohně, což obstarala slavná Hvozdňanka Renata Voráčová. Vítězka jedenácti turnajů okruhu WTA v tenisové čtyřhře je pro zdejší děti velkým příkladem. Ve Hvozdné mimo jiné pořádá pravidelnou tenisovou akademii, jakési tenisové prázdniny, které jsou dostupné všem. I těm dětem, které třeba raketu ještě nikdy nedržely v ruce.  Spolu s ní zažehl symbol her další skvělý Hvozdňan Zdeněk Hábl. Úspěšný parahokejista dokonce přinesl také originální pochodeň z her v Číně! Do trojice doplnil slavnostní rituál Stanislav Dostál, fotbalový brankář a odchovanec zlínského Fastavu.
Zapálení olympijského ohně předcházel průvod sportovních klubů s českou a hvozdenskou vlajkou. Pak se všichni rozprchli na jednotlivá stanoviště a užívali si her a krásného červnového odpoledne u příležitosti Mezinárodního dne dětí. 
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Obecní úřad Hvozdná