Okradl kamaráda o platební kartu, zloději hrozí až dvouleté vězení

25.01.2022 14:30

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Pobyt za mřížemi hrozí pětadvacetiletému muži z Hodonínska, jenž v polovině ledna popíjel v baru v Uherském Hradišti s jednadvacetiletým kamarádem, kterého poté okradl o platební kartu. Teď mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
„Onoho večera toho oba muži v baru hodně vypili. Mladší zřejmě o něco víc. Dobře se bavil a všem platil alkohol. Poté, co mu u baru vypadla na zem z kapsy peněženka, ji starší z mužů vzal a zároveň odvedl svého opilého kamaráda k němu domů. Zřejmě tíživá finanční situace pětadvacetiletého muže dohnala k myšlence, že by mohl kamarádovi vzít z peněženky platební kartu a něco z ní vybrat. Celou noc totiž viděl, jak při placení zadává PIN, takže vybrat větší částku by nebyl problém,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.
Ráno když kamarád spal, odešel k bankomatu, vybral dvacet tisíc a jakoby nic se vrátil domů. Po probuzení se mladík sháněl po své peněžence. Když zjistil, že mu v ní chybí karta, ihned v mobilu zkontroloval stav svého účtu a nestačil se divit. Z bytu kamaráda, který mu tvrdil, že kartu jistě někde ztratil, zamířil rovnou na policii.
„Návštěvě na policejní služebně se nevyhnul ani povedený pětadvacetiletý kamarád. Policistům popsal, jak se vše odehrálo, jaké důvody ho k tomu vedly, a zároveň vydal vybranou částku. I přes projevenou lítost si v pondělí 24. ledna vyslechl sdělení podezření z trestného činu podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podle zákona mu hrozí až dvouleté vězení,“ dodala Milena Šabatová.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ