Oheň v průmyslovém objektu v Uherském Hradišti způsobil milionové škody

02.08.2021 10:34

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Požár galvanovny v Uherském Hradišti dnes v ranních hodinách způsobil škodu za 10 milionů korun. Nikdo nebyl zraněn.
Hlášení o požáru galvanovny jsme přijali ve  4:41 hodin. Požární poplach byl ihned vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Uherské Hradiště a Zlín, jednotce Hasičského záchranného sboru podniku Mesit reality, s.r.o. a jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Babice, Bílovice, Staré Město u Uherského Hradiště, Hluk, Kunovice, Nedakonice a Uherský Ostroh. K požáru vyjely dva automobily výškové techniky, 11 automobilových cisteren, jeden dopravní automobil a jeden velitelský automobil,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči průzkumem zjistili, že hoří technologické zařízení v provozu galvanovny. Proto v dýchacích přístrojích zřídili dva útočné proudy vody C. „Požár hasili s pomocí střední pěny. Hala byla silně zakouřená. K jejímu odvětrání otevřeli vrata a použili přetlakové ventilátory. Požár poškodil technologie a konstrukce střechy,“ řekl Roman Žemlička.
Na místě požáru pracuje Policie České republiky a vyšetřovatelé hasičů. Krajský vyšetřovatel hasičů si vyžádal příjezd skupiny z Technického ústavu požární ochrany.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje