Odvety ve velkém stylu, Ševci kanárem vyřadili Spartu

19.02.2024 13:27

PRAHA/ZLÍN - Sledge hokejisté LAPP ZLÍN dokonali obrat série prvního kola play out se Spartou, když o víkendu dvakrát vyhráli na ledě soupeře (v sobotu 7:1). V nedělním duelu Pražané nastoupili hodně oslabení, kdy po sobotním utkání čítali veliké ztráty. Ševci dovedli zápas k poklidnému vítězství 6:0 a sérii ovládli 2:1 na zápasy. V sérii o 5. místo vyzvou Ostravu, začíná se 9. nebo 10. března ve Zlíně.
„Proti oslabenému soupeři se Zlínští chopili od úvodního vhazování iniciativy hry, soupeře přestříleli 35:3 a celkově mu nadělili kanára. O čtyři góly se postaral Zdeněk Hábl, po jednom uspěl Marian Ligda a Miroslav Zdražil. Sváteční střelec uspěl ve druhém špílu za sebou.
Ševci tak postoupili z prvního kola play-out do série o 5. místo s Ostravou. Začnou doma, 9. nebo 10. března. Druhý a případně třetí rozhodující duely jsou na programu o týden o později (16. a 17.3) v Ostravě.,“ uvedl Jakub Kudláč, tiskový mluvčí sledge hokejistů.
„Do Prahy jsme jeli s tím, že chceme otočit sérii, což se nám podařilo do puntíku. Myslím, že v obou zápasech jsme podali velmi dobrý výkon, o čemž svědčí jednotlivé výsledky. Rozdíl oproti zápasu ve Zlíně byl v tom, že tentokrát jsme dokázali proměnit šance. Kluci si díky tomu začali víc věřit a už to jelo tak, jak mělo. Kluky musím pochválit, hráli aktivně a zasloužili si to. Sice letos hrajeme play out, ale i k těmto zápasům všichni přistoupili velmi zodpovědně,“ těšilo trenéra Zlína Tomáše Sedláčka, který už se dívá na další sérii:
„Ostrava, velmi těžký soupeř. Mají nadstandardního brankáře, ale gól se dá dát každému. My uděláme maximum pro to, abychom uspěli a abychom sezonu zakončili vítězně,“ dodal zlínský lodivod.
S Ostravany se hráči z Baťova města utkali v základní části dvakrát. Venku padli 0:3, doma vyhráli 3:2 v nájezdech. V obou případech byli Zlínští výrazně lepším týmem, prim hrál ale gólman Flamingos Kudela.
Vlastimil Langer
Foto: Petr Koval