Oddělení intermediární péče v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí má nový defibrilátor

23.02.2022 10:48

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Nový modernější defibrilátor má v provozu Oddělení intermediární péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s.
“Přístroj pro masáž srdce je velkým pomocníkem lékařů, splňuje několik funkcí a je určen k masáži srdce u pacientů se srdeční zástavou. Na rozdíl od člověka se neunaví a jeho účinnost je velmi přesvědčivá. Díky němu má personál volné ruce k rychlejšímu provedení dalších život zachraňujících úkonů?“ sdělil tiskový mluvčí nemocnice Adam Knesl.
„Defibrilátor Philips Efficia DFM 100 nám nahradil předchozí starší přístroj. Jeho hlavním účelem je defibrilace a kardiostimulace. Pro personál jednotek intenzivní péče a resuscitačního oddělení je vstřícný nejen svou váhou a rozměry, ale i kvalitním vybavením,” řekl Jaromír Petřík, referent zdravotnické techniky Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí.
Defibrilátor je lékařský přístroj používaný k defibrilaci, tedy zrušení fibrilace komor při kardiopulmonální resuscitaci. Přístroj je schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Při komorové tachykardii či fibrilaci komor není srdce schopno plnit svou funkci kvůli nekoordinovaným stahům. V těchto případech se defibrilací přeruší tento nezdravý stav pomocí silného elektrického výboje, aby se následně srdce mohlo pravidelně rozběhnout. Aby mohla být defibrilace úspěšná, musí být srdce schopno samostatné činnosti.
„Personál nemocnice periodicky kontroluje i stav baterií, a to kontrolním výbojem. Pokud je defibrilátor funkční, vydrží baterie i několik let. V případě potřeby bude nový defibrilátor sloužit i jako záložní pro kardiopulmonální resuscitační (KPR) tým,” uzavřela Jana Pelikánová, hlavní sestra valašskomeziříčské nemocnice.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí