Od bolesti hlavy pomohou odborníci ze zlínské nemocnice

15.02.2022 10:52

ZLÍN - Bolesti hlavy sužují velkou část veřejnosti. Například migréna, která se řadí mezi závažná neurologická onemocnění, postihuje více než deset procent české populace. Příčin vzniku bolesti hlavy je celá řada a často je dokáží odhalit pouze odborníci.

„V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně funguje Centrum pro diagnózu a léčbu bolesti hlavy. Zabývá se širokou škálou těchto potíží a díky uzavřeným smlouvám se všemi zdravotními pojišťovnami může při léčbě nasadit veškeré vhodné léky a další preparáty,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Renáta Večerková.

„Naše centrum funguje už více než rok. Pracují v něm tři lékaři, kteří se věnují pacientům z celého Zlínského kraje,“ sdělil Jan Bartoník, primář neurologického oddělení zlínské nemocnice, pod které Centrum pro diagnózu a léčbu bolestí hlavy patří.

Pro návštěvu centra pacienti potřebují doporučení od svého neurologa s kompletní dokumentací o dosavadní léčbě a provedených vyšetřeních. Centrum je otevřené od pondělí do středy, kontaktovat jej lze prostřednictvím telefonního čísla 577 552 068. „Naše objednací doby jsou do čtrnácti dnů a biologickou léčbu zahajujeme okamžitě, pokud pacient splní kritéria zdravotní pojišťovny,“ doplnil Jan Bartoník.
Vlastimil Langer

Zdroj: Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně

Foto: Archiv SNZ