Očkovací místa ve Zlínském kraji nabízejí volnou kapacitu

14.06.2021 16:54

ZLÍNSKÝ KRAJ – K očkování proti onemocnění covid-19 se mohou přihlásit všichni zájemci ve věku 16 a více let. Očkovací místa ve Zlínském kraji nabízejí volné termíny pro ty, kdo chtějí očkování první dávkou stihnout ještě před prázdninami.

„V příštím týdnu začneme ve větší míře očkovat druhé dávky a očkovací místa budou poměrně hodně využita. Vyzývám tedy občany Zlínského kraje, aby se k očkování registrovali co nejdříve. Vyšší proočkovanost znamená i větší rozvolnění, ale hlavně nám jde o zdraví. Jsem proto rád, že o očkování je zájem i mezi mladými lidmi, kteří k tomu přistupují zodpovědně,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

„Ve Zlínském kraji bylo k 13. červnu vyočkováno celkem 347 377 dávek, z toho 108 058 osob již bylo očkováno druhou dávkou. V kraji funguje 8 očkovacích míst, do kterých je možné se registrovat na adrese https://registrace.mzcr.cz/,“ dodala krajská tisková mluvčí Soňa Ličková.

Volné termíny v očkovacích místech ve Zlínském kraji:
KNTB, očkování probíhá v PSG Aréně Zlín – od 29. června,
Kroměřížská nemocnice, očkování probíhá v prostorách Výstaviště Kroměříž – od 21. června,
Uherskohradišťská nemocnice – od 16. června,
Vsetínská nemocnice, očkování probíhá ve víceúčelové hale Na Lapači – od 17. června,
Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí – od 16. června,
Kino Máj, Uherský Brod – od 9. července,
Luhačovice, IVF (Zdravotní středisko) – od 23. června,
Medical Plus, Uherské Hradiště – od 24. června.
Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. K očkování se mohou registrovat také samoplátci, tedy i cizinci dlouhodobě žijící v České republice, kteří nemají veřejné zdravotní pojištění na území České republiky.

Vlastimil Langer

Zdroj: Zlínský kraj
Foto: Archiv SNZ