Očkovací centrum Uherskohradišťské nemocnice mění provozní dobu

02.02.2023 13:36

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Z důvodu poklesu zájmu o očkování proti onemocnění Covid-19 dochází v Očkovacím centru Uherskohradišťské nemocnice s okamžitou platností ke změně provozní doby.
„Doposud jsme očkovali všechny zájemce každý pátek, vzhledem k rapidnímu poklesu zájmu o vakcinaci ze strany veřejnosti nebude v tomto týdnu očkovací centrum v provozu. Termíny očkování budou do budoucna odvislé od počtu registrovaných klientů,“ okomentovala změnu provozní doby náměstkyně pro léčebně preventivní péči Irena Baroňová.
„Po dostatečném naplnění kapacity pro otevření termínu, bude zájemcům o očkování doručena SMS s výzvou k rezervaci přesného termínu. Očkování bude nadále probíhat výhradně v pátky v prostorách odborných ambulancí (budova D, centrální objekt II, 1. NP),“ upřesnila Lucie Sedláčková, tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice.
Aplikace vakcíny proti onemocnění covid-19 je podmíněna předchozí registrací prostřednictvím odkazuhttps://registrace.mzcr.cz/. Při registraci pro posilující dávku je nutné vybrat z nabídky Vybraný typ vakcíny možnost COMIRNATY/Pfizer 2022. Posilující 3. a 4. dávky jsou dostupné pro všechny osoby nad 18 let, dále i pro rizikové osoby nad 12 let. Více informací o očkování naleznou zájemci na webových stránkách Uherskohradišťské nemocnice www.nemuh.cz a na https://covid.gov.cz/

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Uherskohradišťská nemocnice