Očkovací centrum je v Otrokovicích připraveno, čeká se na dodání vakcín

23.04.2021 07:06

OTROKOVICE - Jakmile do Otrokovic dorazí dostatečné množství vakcín proti covid-19, bude v Otrokovické BESEDĚ neprodleně spuštěn provoz nově zřízeného očkovacího centra. Toto centrum má sloužit především občanům města Otrokovice a blízkého okolí, a pokud bude dostatek vakcín, denně se zde bude moci naočkovat až 300 lidí.
„Lidé a jejich zdraví jsou pro nás absolutní prioritou. Zejména v této době, kdy byly virem koronaviru nakaženy statisíce lidí, musí jít politika stranou. Očkovací místo jsme tady chtěli zřídit primárně z toho důvodu, aby se lidem žijící v Otrokovicích a blízkém okolí očkování zpřístupnilo. Aby nemuseli za očkováním cestovat nebo čekat na praktické lékaře. Otrokovická BESEDA se jevila logisticky nejvhodnější, neboť se nachází v centru města a navíc u zastávky MHD,“ řekl místostarosta Ondřej Wilczynski, který se o zřízení očkovacího místa v Otrokovicích zasadil.
„Provozní řád očkovacího místa na Otrokovické BESEDĚ je v současné době schválen Krajskou hygienickou stanicí ve Zlíně. BESEDA je také schválena Krajským úřadem Zlínského kraje jako místo možné k poskytování zdravotnických služeb, v tomto případě konkrétně zřízení očkovacího místa proti covid-19,“ upřesnila tisková mluvčí otzrokovickké radnice Romana Pastuszková.
Ministerstvo již kontaktovalo krajského koordinátora očkování Zlínského kraje Jiřího Lučana, zda souhlasí s umístěním očkovacího místa v Otrokovické Besedě, a ten rovněž souhlas udělil.
„V tuto chvíli je již očkovací místo zavedeno do centrálního systému Reservatic. Jakmile bude mít společnost Livian, která bude provozovat očkovací centrum, informaci o přidělení dostatečného množství vakcín pro Otrokovice, dostane společnost přístup do tohoto rezervačního systému. V tu chvíli okamžitě otevře v rezervačním systému termíny pro veřejnost. Termín spuštění očkování v OB se dá nyní těžko odhadnout. Věřím, že by registrace mohla být spuštěna v první polovině měsíce května,“ přeje si Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY.
„Touto cestou bych rád poděkoval jednateli Otrokovické BESEDY Filipu Pastuszkovi a jednateli Městské polikliniky Otrokovice Pavlu Javorovi, kteří společnými silami pomohli očkovací místo v Otrokovicích zajistit. Děkuji také paní starostce Haně Večerkové, která tento záměr od samého začátku podporovala,“ uzavřel Ondřej Wilczynski.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice