Obviněný zloděj je ve vazbě, vězení se nevyhne

21.03.2021 12:49

ZLÍNSKO - Komisař kriminální policie ve Zlíně obvinil v týdnu jednapadesátiletého muže ze sousedního státu ze spáchání zločinu krádež a přečinů porušování domovní svobody a poškození cizí věci.
„Vzhledem k tomu, že krádeže spáchal v době trvání nouzové stavu na území celé republiky, hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Obviněný koncem února za použití násilí neoprávněně vnikl nebo se o to pokusil, do jedenácti chat v chatových oblastech na Zlínsku.
„Všechny navštívené objekty prohledal, v některých zkonzumoval potraviny a alkoholické nápoje, v jiných přespal. Z pěti chat potom odcizil oblečení, obuv, potraviny či alkohol. Celková škoda, kterou způsobil jak poškozením objektů, tak krádeží věcí, činí téměř čtyřicet tisíc korun,“ sdělila mluvčí.
Obviněný recidivista, který byl v České republice již osmkrát soudně trestaný, je momentálně ve vazební věznici pro obdobnou trestnou činnost, které se dopouštěl na území celé Moravy. Ke krádežím se přiznal.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ