Občané a vedení města Rožnova společně strávili odpoledne u kávy

08.05.2022 08:44

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Na neformální setkání s vedením města dorazily téměř dvě desítky občanů. Aktivitu nazvanou Na kávu s vedením města radnice organizuje zhruba každé dva měsíce.  Je to jedna z dalších aktivit, díky které chce vedení radnice lépe komunikovat s občany města a pomoci jim s problémy, které je ve městě trápí.

„Občané mají možnost přijít a dotázat se ať už politického vedení radnice nebo tajemnice úřadu na věci, které je zajímají, nebo říct problémy, které se týkají města a požádat tak o pomoc při jejich řešení. Zúčastněným je také nabídnuta káva pro zpříjemnění tohoto setkání,“ uvedla  Petra Graclíková, tisková mluvčí rožnovské radnice.
„Snažíme se stále nacházet cesty, jak s občany komunikovat, jakým způsobem a kde se potkávat tak, aby nám mohli říct, s čím jsou ve městě třeba nespokojeni, nebo jim nabídnout pomocnou ruku, při řešení problémů ve městě, se kterými se setkávají. Tento formát se nám poměrně osvědčil, letošního prvního setkání se zúčastnilo asi 20 lidí, a na tomto druhém setkání jsme se také přiblížili k podobnému číslu. Je to poměrně efektivní využití času, jelikož jsme během 2 hodin schopni s velkým množství lidí najednou vyřešit spoustu podnětů a požadavků,“ sdělila místostarostka Kristýna Kosová.

Na kávě s vedením města se probírala témata jako je například územní plán, parkování, skládka v Tylovicích, obnova zeleně na sídlišti 1. máje, svozy odpadu, spádovost mateřských škol a doprava směrem na Tylovice. Několik otázek bylo vzneseno také ke zvýšení počtu radarů ve městě, doplnění dopravního značení v obchodní zóně nebo dotazy k monitorovací stanici ovzduší. Jedním z témat bylo také dětské hřiště u bytového komplexu na Harcovně.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm