O Velikonocích dorazí za pacienty Bella s Arnikou i s pomlázkou od dětí

14.04.2022 16:01

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Pacienti Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí o atmosféru svátků jara nepřijdou. Na Velký pátek je navštíví canisterapeutka Blanka Hašová se svými čtyřnohými pomocnicemi Arnikou a Bellou.

„Pacienty na oddělení rozveselí nejen samotná canisterapie, která je mezi klienty velice žádaná a oblíbená, ale také děti z Mateřské školy Kraiczova z Valašského Meziříčí, jež mají pro hospitalizované připravené dárečky s velikonoční tematikou. O jejich roznášku přímo na pokoj k jednotlivým pacientům se postará právě Bella s Arnikou. Chybět přitom nebude ani pomlázka, která je typickou a neodmyslitelnou součástí Velikonoc,“ inform oval tiskový mluvčí nemocnice Adam Knesl,

„Velikonoční svátky a s nimi spojené zvyky jsou pro všechny pacienty velmi významné a oblíbené. Těm, kteří musí o svátcích zůstat v nemocnici, se snažíme alespoň maximálně zpříjemnit pobyt a návštěva našich pejsků společně s dárečky, které si děti pro naše klienty připravily,  tomu rozhodně velkou mírou přispívá,“ řekla staniční sestra Petra Žákovská.

Na Oddělení následné péče Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí se doléčují pacienti se širokým spektrem diagnóz, od interních či neurologických, až po chirurgické či traumatické. Kapacita obou oddělení je 75 lůžek, která jsou rozdělena převážně do dvoulůžkových a třílůžkových pokojů.

Canisterapie má velkou podporu od Nadace AGEL, která výcvik čtyřnohých terapeutů finančně podporuje a díky tomu je může Blanka Hašová připravit na zkoušky a pokračovat v úspěšné canisterapii i v jiných zdravotnických zařízeních skupiny AGEL.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí