O podíl města v hokejovém klubu Berani Zlín nikdo zájem neprojevil

09.11.2022 07:38

ZLÍN – Magistrát města Zlína vypsal na základě usnesení Rady města Zlína výběrové řízení na prodej obchodního podílu statutárního města Zlína ve společnosti Berani Zlín, s.r.o. Do výběrového řízení však nikdo nabídku nepodal.

„Naším cílem bylo získat stabilního partnera a zajistit klubu v budoucích letech finanční stabilitu. Dlouhodobě za město deklarujeme, že se nebráníme podíl města prodat. Vzhledem k tomu, že před pár měsíci bylo veřejně sdělováno, že mají být zájemci o městský podíl, rozhodli jsme se vyhlásit transparentní veřejné řízení. K našemu překvapení se však do výběrového řízení nikdo nepřihlásil. Náš zájem najít silného partnera hokejového klubu, případně partnery, tak nadále trvá. Pokud město bude takový zájemce kontaktovat, jsme připraveni s ním jednat,“ sdělil primátor města Zlína, Jiří Korec.

Nabídky bylo možné podávat od pondělí 24. října do pondělí 7. listopadu do 9:00 hod. Rozhodujícími kritérii pro prodej až celého podílu města měla být výše ceny, kterou potenciální nabyvatel za převod podílu nabídne a také výše pravidelného ročního finančního příspěvku, který tento nabyvatel poskytnete společnosti Berani Zlín od okamžiku převodu schváleného obchodního podílu do 1. 1. 2028.

„Před vypsáním výběrového řízení písemně oslovilo Město Zlín zbylé společníky dané obchodní společnosti, zapsaný spolek HC Berani Zlín, z. s., a společnost PSG a.s. s žádostí o vyjádření, zda mají zájem o navýšení svého podílu v klubu. Zapsaný spolek HC Berani Zlín reagoval, že aktuálně o podíl města zájem nemá. Společnost PSG, a.s. projevila zájem o celý podíl města, ovšem předložená nabídka, s ohledem na výši nabídnutého pravidelného ročního příspěvku navíc podmíněným příspěvky města, by podle nás nezajistila dlouhodobou stabilitu A týmu Beranů,“ vysvětlil Tomáš Melzer, tiskový mluvčí zlínského magistrátu.

Vlastimil Langer
Zdroj: Magistrát města Zlína
Foto: Archiv SNZ