Novým starostou krajského Sdružení hasičů je Vlastimil Nevařil

05.10.2020 18:07

HASIČI ZLÍNSKÉHO KRAJE – Vlastimil Nevařil vystřídal ve funkci starosty krajského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Zlínského kraje odstupujícího Josefa Bernátíka.Nového starostu zvolili v sobotu 3. října v Hulíně delegáti Okresních sdružení hasičů Zlínského kraje.
„Dosavadního starostu Josefa Bernátíka ocenil během jednání krajský ředitel profesionálních hasičů Zlínského kraje Vít Rušar medailí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Ta byla jako vůbec první medaile HZS Zlínského kraje navržena a vyrobena v letošním roce a Josef  Bernátík je tak úplně první osobou, která si toto ocenění mohla převzít,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.Vít Rušar tím ocenil vynikající dlouhodobou spolupráci krajského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Zlínského kraje s HZS Zlínského kraje v nejrůznějších oblastech. Ať už to byla organizace sportovních soutěží a kulturních akcí nebo vzájemném předávání informací o aktuální situaci u dobrovolných a profesionálních hasičů.
„Vždy jsme si vycházeli maximálně vstříc a panu Bernátíkovi přejeme do dalších let hodně štěstí a pevné zdraví,“ řekl na závěr ředitel HZS Zlínského kraje.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje

Pod foto: Josef Bernátík