Novým generálním partnerem FC Fastav Zlín je výrobce stínicí techniky Climax

23.06.2021 17:27

ZLÍN - Zlínští fotbalisté FC Fastav Zlín získali pro další sezonu nového generálního partnera. Je jím společnost Climax, která patří k největším evropským výrobcům stínicí techniky.
 „Jsme velmi rádi, že v dnešní složité době, se nám podařilo navázat spolupráci s novým partnerem, kterým se stala společnost Climax. Tato firma je jednou z největších ve svém oboru v Evropě. Své produkty vyváží do více než 30 zemí světa. Jedná se tedy o silnou a respektovanou firmu, která neustále roste a vyvíjí se,“ uvedl dnes na tiskové konferenci generální manažer fotbalového klubu Zdeněk Grygera.  

„Nováčkem není ani ve sportovní oblasti, jelikož dlouhodobě sponzoruje a podporuje vybrané sportovní kluby ve Zlínském kraji. Věříme, že toto partnerství bude mít přínos i pro naše fanoušky, mládežnickou akademii a celkově přinese do klubu nový impuls,“ ocenil novou spolupráci majitel společnosti Lukrom a vlastník prvoligového fotbalového klubu FC Fastav Zlín, a.s., Zdeněk Červenka.
Zemědělská společnost Lukrom, která v letošním roce oslaví 20 let v pozici generálního partnera FC Fastav Zlín, však z klubu neodchází. „Naopak společně s Climaxem, jakožto novým hráčem v poli, rozšiřujeme náš tým, chceme být silnější. A pokud budeme silnější, můžeme na tom dobře stavět, více se rozvíjet. Dvacet let působení holdingu Lukrom ve zlínském fotbale patří mezi nejúspěšnější éru ve více než stoleté historii klubu. Věříme, že etapa, která v tuto chvíli přichází se společností Climax, jakožto novým generálním partnerem, bude pro nás všechny novou výzvou,“ doplnil Zdeněk Červenka.
Sponzoring sportovních klubů ve Zlínském kraji vnímá Climax jako důležitou součást svých marketingových aktivit. „Když jsme hledali nové možnosti, kam se v oblasti sponzoringu posunout, fotbal byl jasnou volbou. Jsme velcí fanoušci fotbalu, kteří jsou hrdí na svůj region a místní sportovce. Domluva se zástupci klubu FC Fastav Zlín se navíc od začátku nesla ve velmi příjemné atmosféře. Našli jsme spoustu synergií plynoucích z našeho partnerství i v budoucích plánech, které by mohly pomoci oběma stranám. Zlínskému fotbalu fandíme,“ řekl ředitel společnosti Climax David Žabčík, sám bývalý aktivní fotbalista z Ratiboře na Vsetínsku. Hrával dokonce divizi, ale pak dal přednost studiu na vysoké škole.
Climax chce ve sportu lidem přinášet radost a společnými silami měnit věci k lepšímu. „Od nové spolupráce očekáváme, že se nám podaří posunout zlínský fotbal kupředu a věříme, že nám partnerství s fotbalovým klubem Fastav Zlín pomůže v rozšíření povědomí o značce Climax a v pozitivním vnímání firmy jako stabilního zaměstnavatele v regionu. Naše obchodní zkušenosti a znalosti chceme využít zejména k rozvoji a podpoře fotbalu, ale také přispět ke zviditelnění a k větší atraktivitě města Zlín i celého kraje. Budeme se snažit přilákat nové fanoušky na stadion, oslovit nadějné fotbalové talenty a podpořit mládežnickou akademii,“ dodal David Žabčík.
 „Velmi mě těší, že generálním partnerem zlínského fotbalového klubu se stává právě společnost Climax. Je to silná rodinná firma z našeho kraje, jejíž fungování je postaveno na stejných hodnotách, jaké vyznáváme i my ve vedení města – pomáhat lidem kolem sebe a měnit věci k lepšímu. Dlouhodobě usilujeme o to, aby byl Zlín atraktivním rodinným městem, kde najdou uplatnění a vyžití lidé napříč všemi věkovými skupinami. Z tohoto důvodu vnímáme podporu sportu jako jednu ze zásadních priorit vedení města, protože sportovní aktivita vede nejen ke zdravějšímu životnímu stylu, ale i k lepší fyzické i psychické pohodě našich občanů,“ vyjádřil se zlínský primátor Jiří Korec.
Město Zlín dlouhodobě podporuje i mladé fotbalisty. „Není nám lhostejná ani podoba současného fotbalového stadionu. Našim cílem je, abychom měli reprezentativní fotbalový stadion, který bude chloubou našeho města, a na který atraktivní hrou přilákáme mnoho věrných fanoušků,“ uzavřel primátor Zlína.
Profil společnosti Climax
Příběh společnosti Climax se píše už téměř 30 let. V roce 1992 Miroslav Jakubec založil svou firmu a dal tak práci prvním zaměstnancům. Dnes je Climax jednou z největších firem v Evropě, vyrábějících venkovní i vnitřní stínění. Její roční obrat je takřka 1,5 mld. Kč, své výrobky vyváží do více než 30 zemí světa a zaměstnává přes 500 zaměstnanců. Za úspěchem Climaxu stojí podle Miroslava Jakubce poctivá každodenní práce a chuť učit se novým věcem: „Nechodíme do práce proto, abychom vydělávali peníze, ale proto, že nás baví tvořit a pomáhat lidem kolem sebe.“

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: FC Fastav Zín.

Pod foto: Záběr z tiskové konference, David Žabčík, zleva Žabčík, Grygera a Gojš.