Nový chodník je před dokončením, ulevilo se i řidičům

24.11.2021 07:50

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Bezpečnější cestu do Tylovic pro chodce poskytne nový chodník, jehož stavba se blíží k dokončení. „Od začátku září se pracovalo na úpravě komunikace, kde došlo k jejímu rozšíření a zároveň zabezpečení ze strany potoka Hážovka. Dobrou zprávou pro řidiče je odstranění světelné signalizace a aktuální provoz na této komunikaci směrem od centra města na Tylovice je již znovu obousměrný. Stavba se však nevyhne přechodnému dopravnímu značení. Finální pokládka dlažby chodníku by měla být hotova do poloviny prosince,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.  

S výstavbou chodníku z centra města do Tylovic souvisela také úprava vozovky. Řidiče automobilů se dotkla jistá omezení, mezi něž patří například světelná signalizace, která regulovala provoz dopravy pouze do jednoho jízdního pruhu. V polovině listopadu však byly položeny všechny asfaltové vrstvy na hlavní komunikaci a přilehlých ulicích a světelná signalizace tak mohla být odstraněna. Aktuálně probíhají přeložky sdělovacího vedení CETIN a následně proběhne pokládka všech potřebných vrstev chodníku. Finální položení dlažby chodníku je naplánováno do poloviny prosince.
„Řidičům se jistě ulevilo, že je dopravní provoz již znovu obousměrný. Musí se však připravit na přechodné dopravní značení, které je nutné z důvodu stavebních prací na chodníku. Jedná se však o krátké, maximálně 50 metrů dlouhé úseky, což je oproti původnímu téměř třistametrovému omezení rozhodně menší zásah do dopravy. V celém úseku je aktuálně snížená rychlost na 30 km/h a věřím, že řidiči budou ohleduplní a rychlost dodržovat,“ uvedl místostarosta Jiří Melcher.

Celkové předpokládané finanční náklady na stavbu tohoto úseku chodníku jsou téměř 12 milionů korun. Poslední úsek chodníku do Tylovic - Hážovic je v plánu vybudovat v příštím roce.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm