Novostavba na Vsetínsku lehla popelem

06.12.2020 07:05

ŠTUDLOV – Požár novostavby ve Študlově na Vsetínsku v sobotu odpoledne způsobil škodu přesahující 1,5 milionu korun, nikdo nebyl zraněn.
Krátce po poledni bylo vysláno šest jednotek hasičů k rozsáhlému požáru rozestavěného rodinného domu v obci Študlov. „Po příjezdu na místo byla téměř celá střecha v plamenech. Hasiči ze stanic Valašské Klobouky a Zlín a dobrovolné jednotky z Francovy Lhoty, Horní Lidče, Študlova a Valašských Klobouk ihned k likvidaci požáru použili tři proudy hasební vody. Během dvaceti minut měli požár pod kontrolou, poté zkontrolovali objekt termokamerou a dohasili skrytá ohniska,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
V jednu hodinu již velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru. Ještě před příjezdem hasičů se otec majitele objektu snažil požár zlikvidovat pomocí hasicího přístroje. Příčinu vzniku požáru zkoumá vyšetřovatel hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje