Nové pétanquové hřiště nejen pro seniory

23.09.2022 11:15

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - V blízkosti Klubu seniorů Valašské Meziříčí vzniklo nové pétanquové hřiště se dvěma dráhami. Město jej nechalo vybudovat s náklady 142 tisíc Kč.
„Loni obdrželo Valašské Meziříčí od Ministerstva zdravotnictví prestižní Cenu Makropulos za dlouhodobou práci v oblasti podpory kvality života a potřeb seniorů,“ informoval Jakub Mikuš, tiskový mluvčí meziříčské radnice.
„Součástí ocenění byla také finanční odměna 300 tisíc korun. Za ni jsme nechali vybudovat nové pétanquové hřiště se dvěma dráhami, které bude primárně sloužit členům našeho Klubu seniorů. Zbývající částku jsme využili ke vzniku šesti nových nordicwalkingových stezek v centru města a také k vytvoření situačních videospotů k přípravě na stáří – Co mám dělat, když…,“ vysvětlil místostarosta Josef Vrátník.
Videospoty jsou před dokončením a brzy budou dostupné na webových stránkách města. Pohybové aktivity už slouží občanům a návštěvníkům Valašského Meziříčí. Průvodce nordicwalkingovými stezkami naleznou zájemci ZDE.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí