Notně opilá žena vezla v autě dvě nezletilé děti

01.09.2022 14:03

LUHAČOVICE - Neuvěřitelný případ nezodpovědnosti řeší od středy 31. srpna policisté z Luhačovic. Silně podnapilá řidička vezla před polednem ve vozidle dvě nezletilé děti, s nimiž měla v úmyslu ujet cestu z Uherského Brodu do Zlína a zpět. S dětmi ve vozidle ujela téměř dvacet kilometrů.
„Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu jí zakázali. Pro děti si přijeli jejich rodiče. Řidičce hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, případně zákaz řízení motorových vozidel,“ uvedla dnes Monika Kozumplíková, policejní mluvčí. 
Ženu z obce na Zlínsku zdálky upoutala hlasitá a nebezpečná jízda osobního vozidla, které kličkovalo vesnicí po silnici zprava doleva a neumožnilo tím dalším vozidlům předjetí. Řidička najednou zastavila přímo u domu této ženy, protože měla defekt. Na zadních sedadlech navíc seděly dvě děti. Aby nemusely pokračovat v jízdě se zjevně podnapilou řidičkou, vzala je žena k sobě do domu a zároveň zavolala na linku tísňového volání policie. S opravou defektu pomohl řidičce muž z obce a ta chtěla pokračovat v jízdě. V tom jí ale zabránila žena, která se postarala o děti. Vysvětlila jí, že přivolala policisty.
„Policisté zjistili, že se v případě řidičky jedná o padesátiletou ženu z Uherského Brodu. Objasnila, že společně s dětmi z rodiny cestovala z místa svého bydliště do Zlína, ale po cestě musela kvůli defektu na vozidle zastavit. Chovala se zmateně, měla nekoordinované pohyby a mluvila nezřetelně. Na dotaz policistům odpověděla, že před jízdou nepila žádný alkoholický nápoj. Dechové zkoušky ale prokázaly pravý opak. Nadýchala při nich bezmála dvě promile alkoholu,“ sdělila mluvčí.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ