Noční požár baterií v objektu teplárny Zlín doprovázely výbuchy

03.11.2022 10:28

ZLÍN – Noční požár v jednom z objektů zlínské teplárny způsobil škodu v předběžné výši 900 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn, hasiči včasným zásahem uchránili hodnoty zhruba za 50 milionů korun.

„Požár nám byl oznámen ve středu 2. listopadu v 21:19 hodin. Oznamovatelé nám sdělili, že slyšeli dva výbuchy a vnitřní prostor je silně zakouřený. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce HZS Zlínského kraje stanice Zlín a jednotce Sboru dobrovolných hasičů Statutárního města Zlín-Prštné,“ informoval dnes Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

K průzkumu hasiči využili výškovou techniku. Vnitřní prostor rozvodny a úložiště baterií byl silně zakouřený, takže průzkum s termokamerou i následné hašení hasicími přístroji prováděli v dýchacích přístrojích. „K uhašení jsme použili hasicí přístroje sněhové umístěné v objektu a i z našich zásahových vozidel. Velitel zásahu si vyžádal příjezd plynového hasicího kontejneru. K odvětrání silně zakouřených prostor jsme nasadili přetlakovou ventilaci.

Dvěma zaměstnancům jsme poskytli kyslíkovou terapii,“ řekl k zásahu mluvčí hasičů.

Příčina vzniku požáru je i nadále v šetření.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje