Noc po Silvestru prožil agresivní manžel v policejní cele

08.01.2023 10:38

ZLÍN - Několik policejních hlídek zasahovalo v noci z 1. na 2. ledna ve Zlíně na Jižních Svazích, kde dvaačtyřicetiletý cizinec fyzicky napadl svou o čtyři roky mladší manželku. Vzhledem k tomu, že ji podobně napadl již o silvestrovské noci, policisté muže zajistili a poskytli mu nocleh v policejní cele.
„Oznámení o fyzickém napadení přijali policisté na lince tísňového volání od bratra agresivního muže na Nový rok krátce před půlnocí. Po příjezdu do bytu na Jižních Svazích se museli zorientovat mezi několika dospělými i dětmi jiné národnosti. Agresivní cizinec byl silně pod vlivem alkoholu. Svou ženu napadl ve stejný den již podruhé. Vzhledem k tomu, že dechová zkouška u něj ukázala hodnotu vyšší než tři promile alkoholu a choval se stále agresivně, policisté muže zajistili a po lékařském vyšetření odvezli do policejní cely, odkud ho po vystřízlivění následující den dopoledne propustili,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Přestupek proti občanskému soužití oznámili zlínští policisté na příslušný odbor Magistrátu města Zlína, kde cizinci ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.
Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZK