Neznámý žhář zapálil dveře slavičínské orlovny

10.04.2021 13:34

SLAVIČÍN – Neznámý žhář s pomocí neznámé hořlaviny zapálil v pátek 9. dubna před jedenáctou hodinou noční vstupní dveře do budovy orlovny v Slavičíně na Zlínsku.
„Řidič, který jel okolo a požár zjistil, hasičům sdělil, že vidí velké plameny. Požární poplach byl v 23:00 hodin vyhlášen jednotce profesionálních i dobrovolných hasičů ze Slavičína. Při příjezdu k budově orlovny už plamen uhasínal. Požár uhasili hasiči jedním vysokotlakým proudem vody,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 50 tisíc korun. Byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v společném šetření hasičů a policie. K zranění osob nedošlo.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje