Neznámá žena okradla seniorku a připravila ji o peníze a zlaté šperky

02.12.2022 08:10

ZLÍN - Zlínští kriminalisté se od středy 30. listopadu zabývají krádeží finanční hotovosti a šperků z bytu seniorky ve Zlíně. Za krádež hrozí pachatelce v případě jejího odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.
„Ve středu v 10.45 hodin zaklepala na byt seniorky neznámá žena hovořící špatně česky. Řekla jí, že přišla zkontrolovat odpad. Devadesátiletá žena ji pustila do bytu, kde se zdržela asi 10 minut. Většinu času strávily v kuchyni, kde žena pouštěla střídavě studenou a teplou vodu a předstírala, že něco kontroluje. Po jejím odchodu si seniorka všimla, že má v obývacím pokoji pootevřený šuplík, který byl předtím zavřený. Zjistila, že v šuplíku má zpřeházené věci a z obálek jí zmizely peníze, jež v nich měla uložené. Po otevření dalšího šuplíku uviděla, že jí zmizely i zlaté šperky,“ informovala Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Okradená důchodkyně událost oznámila policii. Přišla o částku převyšující 200 tisíc korun v hotovosti a hodnotu svých šperků odhadla na 100 tisíc korun.
Kriminalisté žádají o pomoc při prověřování této krádeže také veřejnost. „Žena měla být ve věku kolem čtyřiceti let a měla na sobě mít světlou bundu. Mluvila špatně česky, zřejmě se jednalo o cizinku. Pokud jste takovou ženu viděli ve středu mezi 10.30 – 11.15 hodinou na Benešově nábřeží ve Zlíně, případně k jejímu jednání nebo popisu můžete podat bližší informace, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie – 158,“ požádala policejní mluvčí o pomoc.

Vlastimil Langer
Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv SNZ