Nezdárný syn skončil ve vazební věznici

05.11.2020 16:08

OTROKOVICE - Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil dvaatřicetiletého muže z Otrokovic ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež, kterých se dopustil v době vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky, v případě odsouzení mu proto hrozí trest odnětí svobody až na osm let.
„Muž od 14. října do 2. listopadu celkem třikrát překonal oplocení rodinného domu, v němž žijí jeho rodiče, přestože má zakázáno na pozemek i do domu vstupovat. V prvním případě navíc poškodil zámek vstupních dveří a odcizil z domu potraviny, kosmetiku a holicí strojek, ve druhém případě chtěl přespat v přístřešku u domu, v čemž mu zabránila jeho matka, která na místo přivolala policisty, a ve třetím případě odcizil z ložnice svých rodičů 4500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Obviněný  byl již dvanáctkrát řešen v přestupkovém řízení v Otrokovicích i ve Zlíně a navíc byl za stejnou trestnou činnost v loňském roce potrestán podmíněným trestem. „Nyní podali kriminalisté návrh na jeho umístění do vazby, což soudce okresního soudu akceptoval a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení dnes muže převezli do vazební věznice v Olomouci,“ dodala mluvčí.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ