Nezabezpečené a nastartované auto s klíčkem v zapalování přímo vybízelo zloděje

27.07.2021 15:06

KROMĚŘÍŽSKO - O rok a půl staré vozidlo značky Hyundai i30 přišel v neděli 25. července odpoledne osmadvacetiletý muž.
„Společně se svými rodinnými příslušníky přijel k místnímu hřbitovu v jedné z obcí u Holešova na Kroměřížsku, kde automobil odstavil na přilehlém parkovišti. Vozidlo ale neuzamkl a navíc ho nechal nastartované s klíčkem v zapalování. Poté se rodina vydala k jejich hrobu. Vůz byl přes drátěný plot stále na dohled. Když se ale řidič po několika minutách ohlédl, auto v hodnotě 400 tisíc korun bylo pryč. Muž tak společně s vozidlem přišel i o mobilní telefon, osobní věci, peněženku s doklady, platební kartu a doklady k autu. V automobilu byla i dámská kabelka s doklady majitelky, platební kartou a penězi,“ informovala dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Po vozidle i pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, policie pátrá. „V případě dopadení mu hrozí až pětileté vězení,“ dodala policejní mluvčí.

Zdroj: policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ