Nespokojený muž kvůli výhrůžkám státnímu zastupitelství může skončit za mřížemi

18.09.2020 07:09

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Zlínští kriminalisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu osmatřicetiletému muži z obce na Uherskohradišťsku. Dosud netrestanému muži hrozí v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky.

„Obviněný v polovině července zaslal do e-mailové schránky státního zastupitelství tři výhružné e-maily, jejichž obsahem bylo vyhrožování úřední osobě újmou na zdraví nebo poškozením jeho majetku, protože podle názoru vyhrožujícího muže došlo v minulosti k nespravedlivému odsouzení viníka vraždy,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení a vyžádali si k podezřelému muži veškeré informace z oblasti analytiky. Po zjištění všech údajů a okolností při domovní prohlídce podezřelého muže zadrželi a k případu vyslechli.

„Muž se ke svému jednání přiznal s tím, že měl potřebu sdělit svou nespokojenost s výsledkem odsouzení viníka vraždy. Za své jednání se omluvil. Vysvětlil, že v den, kdy psal e-maily, byl opilý, protože se vrátil z restaurace a měl pocit, že musí státnímu zastupitelství sdělit svůj názor,“ dodala policistka.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje
Ilustrační foto: Archiv KNZ