Nemocniční galerie Patro představuje výtvarné práce seniorů

24.02.2022 07:19

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V rámci právě probíhajícího projektu Rok seniora uspořádala Uherskohradišťská nemocnice výstavu výtvarných prací klientů místního domova důchodců ve Štěpnicích. Senioři patří v nemocnici k nejpočetnější skupině hospitalizovaných osob, cílem projektu je proto upozornit veřejnost na důležitost citlivého přístupu a zlepšit prostředí oddělení, která se pacientům v seniorském věku věnují.

„Výstava obsahuje jak díla samotných klientů, tak i fotografickou dokumentaci jejich vzniku. Při tvorbě krásných obrázků klienti trénovali především jemnou motoriku potřebnou ke komunikaci i manipulaci, při výtvarných aktivitách měli možnost vzájemně se potkávat s dalšími obyvateli domova, což přispívalo k jejich psychické pohodě?“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

„Klienti zpočátku váhali a vymlouvali se, že neumí kreslit a špatně vidí. Někteří si i stěžovali, že neudrží pastelky nebo štětec, využili jsme proto různé výtvarné techniky. S výsledkem jednotlivých prací byli nakonec všichni spokojeni a naši výtvarníci se moc těší, až zhlédnou výstavu osobně,“ řekla vedoucí zařízení Domova pro seniory Uherské Hradiště Lenka Šupková.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Uherskohradišťská nemocnice