Několikrát trestaný zloděj skončil ve vazbě

30.03.2021 14:30

POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE - Ve vazební věznici v Ostravě skončil dnes dopoledne devatenáctiletý mladík z Valašskomeziříčska, který má na svědomí několik krádeží v obchodech. Za krádeže už byl trestán a teď mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení.
„Uplynulou sobotu 27. března v osm večer přivolala ostraha do nákupního centra ve Valašském Meziříčí policisty, jelikož zadržela mladého muže, který odcizil v obchodě jídlo a cukrovinky za téměř 700 korun. Policisté zjistili, že je po mladíkovi vyhlášené pátrání, protože se nedostavoval k výslechu a byl nekontaktní při vyšetřování krádeží,“ informovala krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Hlídka muže zadržela a odvezla do policejní cely. Mladý muž má na svědomíukradl věci jako holicí strojky, toaletní vody, zastřihovače vousů, potraviny a alkohol za nejméně 15 risíc korun. Věci se vždy snažil prodat, protože potřeboval peníze na drogy, které užívá.
„Vyšetřovatelka ho v neděli 28. března obvinila z trestného činu krádeže, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.  Vzhledem k tomu, že byly u jmenovaného obavy, že se bude opět vyhýbat trestnímu stíhání, podala vyšetřovatelka podnět na návrh na vzetí do vazby obviněného, který soud dnes dopoledne akceptoval,“ dodala Lenka Javorková. 

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv SNZ