Nehoda tří nákladních vozidel, dva lidé zranění

23.04.2024 11:53

BYSTŘICE POD LOPENÍKEM – Nehoda tří nákladních vozidel, při níž se zranili dva lidé,  uzavřela dnes hodinu po půlnoci komunikaci mezi Bystřicí pod Lopeníkem a Starým Hrozenkovem na Uherskohradišťsku. Předběžná škoda na vozidlech byla vyčíslena na tři miliony korun
„Čtyřiačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla jedoucí od Slovenska pravděpodobně vlivem mikrospánku vjel k pravému okraji vozovky, kde narazil do zaparkovaného nákladního automobilu. Ten byl vlivem nárazu vymrštěn do zaparkovaného kamionu před ním. Dvě osoby utrpěly zranění. Předběžná škoda byla vyčíslena na tři miliony korun. Alkohol byl dechovou zkouškou u řidiče vyloučen,“ informoval Radomír Šiška, policejní mluvčí.
„K nehodě vyjely v 1:15 hodin čtyři jednotky hasičů. V jednom z vozidel zůstal zaklíněn řidič, kterého hasiči vyprostili ze zdemolované kabiny a předali do péče posádce zdravotnické záchranné služby, která nakonec ošetřila dva zraněné. Po střetu došlo u vozidel k velkému úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a zachytávali do úkapové vany. Dalšímu odtékání po silnici zabránili pomocí sorpčních hadů,“ sdělila Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Zdroj: Policie a HZS Zlínského kraje
Foto z místa nehody: Policie Zlínského kraje