Nehoda tří aut uzavřela silnici v Rožnově pod Radhoštěm, zasahoval i vrtulník

05.04.2022 14:48

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Dopravní nehoda tří osobních vozidel uzavřela v pondělí 4. dubna v podvečer na několik hodin část ulice Meziříčská v Rožnově pod Radhoštěm. Po střetu zůstala ve vozidle zaklíněna řidička vozidla tovární značky Audi.
„Pár minut po šesté hodině večerní byli vysláni k nehodě profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a hasiči města Rožnov pod Radhoštěm. Po příjezdu neprodleně zahájili vyprošťovací práce, aby vyprostili z vozidla řidičku. S použitím hydraulických nůžek se se k ní hasiči dostali a poté ji na páteřové desce vytáhli ven z vraku vozidla. Taktéž u vozidel provedli protipožární opatření a odpojení autobaterií. Došlo i k velkému úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem,“ popsala zásah Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Při nehodě byly zraněny celkem čtyři osoby, které skončily v péči posádek zdravotnické záchranné služby. Pro jednu byl přivolán i vrtulník letecké záchranné služby, který přistál na hlavní silnici v místě nehody.
„Po odvezení všech zraněných do nemocnice následovalo rozsáhle vyšetřování ze strany Policie ČR. Poté hasiči asistovali při odtažení vozidel. Na závěr provedli úklid vozovky, neboť části vozidel a velké množství použitého sorbentu se nacházely na desítkách metrů silnice a jejího okolí. Po více než čtyřech hodinách zásahu se vrátili hasiči zpět na své základny,“ dodala mluvčí hasičů.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje