Nehoda osobního vlaku s traktorem zastavila dopravu v Kunovicích.

18.09.2020 17:06

KUNOVICE -  Ke srážce osobního vlaku s traktorem došlo dnes po 13. hodině v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Tři zraněné cestující z vlaku odvezli zdravotní záchranáři do nemocnice, řidič traktoru vyvázl z nehody bez zranění.

„Dopravní nehoda osobního vlaku s traktorem 13:19 hodin byla na krajské operační středisko HZS kraje ohlášena ve 13:19 hodin. K události bylo okamžitě vysláno šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Jako první na místo dorazila jednotka ze stanice Uherské Hradiště, která potvrdila nehodu osobního vlaku s traktorem, převážejícím prázdnou cisternu. Ve vlaku v době střetu cestovalo asi 50 osob.
„K události dorazila ještě jednotka HZS podniku Správy železnic a jednotka SDH města Kunovice, která následně pomohla s rozvezením osob na nádraží. Při nehodě došlo k vykolejení dvou vagonů, které budou podle získaných informací drážní hasiči nakolejovat několik hodin,“ dodal mluvčí hasičů.

Zdroj a foto z nehody: HZS Zlínského kraje