Nedopalky od cigaret vysypané do koše na odpadky zapříčinily požár bytu

14.03.2022 16:07

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - K požáru bytu ve třetím nadzemním podlaží panelového domu v ulici Luční ve Valašských Kloboukách vyjely v neděli 13. března čtyři jednotky hasičů.
„Ještě před jejich příjezdem obyvatelé bytu plameny uhasili vodou. Dva lidé utrpěli drobné popáleniny a nadýchali se kouře, zdravotníci je proto odvezli do zlínské nemocnice. Požár způsobil předběžnou škodu za 30 tisíc korun,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
V době požáru byly v bytě čtyři osoby, z toho jedna trvale ležící. Hasiči našli také v teráriu hada, „V důsledku požáru došlo pouze k zakouření bytové jednotky, evakuace ostatních obyvatel domu nebyla nutná. K odvětrání vnitřních prostor hasiči použili přetlakový ventilátor a na kontrolu teplot termokameru,“ dodal Žemlička.
Vyšetřovatel hasičů zjistil, že jeden z mužů vysypal po kouření nedopalky od cigaret do odpadkového koše, který po nějaké době začal hořet.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje