Nedoklubko přivezlo do KNTB dárky pro předčasně narozené děti

24.03.2022 16:40

ZLÍN - Padesát léčivých balíčků, čepičky na doma, mnoho dek a zavinovaček, šátky pro miminka do dlaně nebo potahy na kojicí polštáře pro maminky. Organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí, opět zavítala do Krajské nemocnice T. Bati, aby předala praktické a krásné dárečky.
„Krásnou ruční práci k radosti i užitku předčasně narozeným miminkům a jejich maminkám převzali zdravotníci Novorozenecké JIP a Oddělení intermediální péče KNTB od zástupkyň organizace Nedoklubko,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Renáta Večerková.
„Spolupráce s Nedoklubkem je mnohaletá, příjemná a potřebná. Maminky předčasně narozených miminek potřebují vědět, že nejsou samy v tak náročném období pro jejich miminko i pro ně samotné.Nedoklubko nám v péči výrazně pomáhá,“ přiblížila Simona Vyoralová, vrchní sestra Novorozeneckého oddělení KNTB.
Novorozenecké oddělení je spolu s gynekologicko-porodnickým oddělením nedílnou součástí perinatologického centra, jednoho z 12 v ČR. Zde je poskytována vysoce specializovaná péče o nejzávažnější stavy vyskytující se v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí jak u matky, tak i plodu či novorozence. „Na našem oddělení přichází na svět ročně přibližně 2200 –⁠2500 dětí, z toho zhruba10 procent se narodí předčasně,“ vysvětlil Jozef Macko, primář Neonatologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.
„Jde nejen o nezralé děti narozené od čtyřiadvacátého týdne těhotenství, ale také děti se ztíženou poporodní adaptací, děti nemocné nebo s vrozenými vývojovými vadami,“ doplnil primář.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně