Nedělní změna času ovlivní cestování v nočních spojích

26.03.2022 15:47

ZLÍN - Přechod ze zimního na letní čas v neděli 27. března se dotkne několika spojů MHD, které v noční době křižují Zlín a Otrokovice. Cestující, kteří plánují jejich použití, by se měli seznámit s několika výjimkami oproti běžnému provozu.
„V noci v neděli 27. března se ve 2:00 hodiny zimního času posunou ručičky hodin na 3:00 hodiny letního času. Každoročně to má určitý dopad na jízdu nočních spojů všech dopravců a zasahuje to i do jízdních řádů MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Pracovníci DSZO přijímají nezbytná opatření, aby pravidelnost dopravy nebyla přerušena a cestující se dostali do cíle svých jízd i během této mimořádné noci,“ sdělil tiskový mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.

Uvádíme přehled nočních spojů v neděli 27. března s přijatými odchylkami:
1:33 – linka 1s z Otrokovic-železniční stanicebude nahrazena linkou 1m (ukončena ve Zlíně na zastávce Náměstí Míru; ze zastávky Školní jede přímo na Náměstí Míru, nepokračuje k Baťově nemocnici),
2:01 – linka 7 z Jižních Svahů-Kocandy nepojede,
2:04 – linka 2t od Baťovy nemocnice nepojede,
2:18 – linka 1s z Otrokovic-železniční stanice nepojede,
2:41 – linka 7 ze Sportovní haly nepojede,
2:49 – linka 2 od Baťovy nemocnice nepojede v úseku Baťova nemocnice – Náměstí Míru; z Náměstí Míru vyjede ve 3:00 hodin letního času (místo ve 2:56 zimního času),
2:58 – linka 6s z Jižních Svahů-Kocandy pojede se zpožděním až v novém čase (výjezd ve 3:00 letního času),
2:58 – linka 2d z Otrokovic pojede se zpožděním až v novém čase (výjezd ve 3:00 letního času).

Text a foto: Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice