Nedbalost při svařování způsobila požár

11.03.2023 15:05

ROŠTÍN - Nedbalostní jednání při svařování bylo v pátek 10. března odpoledne příčinou vzniku požáru v hale průmyslového areálu v obci Roštín na Kroměřížsku. K jeho likvidaci vyjelo šest jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.
„Jako první přijela místní jednotka hasičů, která zjistila, že se požár z vozidla rozšířil na uskladněné dřevo a konstrukci objektu. Při likvidaci požáru použili hasiči i zařízení CCS COBRA, s jehož pomocí uhasili plamenné hoření mezi podhledem a střešním pláštěm. Poté strhli část podhledů a dohasili skrytá ohniska. Požár se obešel bez újmy na zdraví,“ uvedla Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.
Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který stanovil příčinu vzniku požáru jako nedbalostní jednání při svařování a škodu vyčíslil na 100 tisíc korun.
Díky rychlému zásahu hasičů plameny nepohltily veškerý uskladněný materiál uvnitř haly.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje