Nedbalost kuřáků způsobila požár na dvorku rodinného domu v Uherském Brodě

04.02.2022 15:41

UHERSKÝ BROD – Hlášení o možném požáru na dvoře rodinného domu v ulici Pod Dvorkem v Uherském Brodě přijalo Operační středisko HZS Zlínského kraje v 12:32 hodin.
„Oznamovatel nám sdělil, že slyší praskání dřeva a vidí plameny ve dvoře. Průzkumem v dýchacích přístrojích hasiči zjistili, že na dvoře rodinného domu hoří křeslo a doutná konferenční stolek. Požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou vzniku požáru je nedbalostní jednání dospělých osob při kouření,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Požár zničil křeslo, poškodil konferenční stolek i zateplenou fasádu rodinného domu. Předběžná výše škody způsobená požárem je 10 tisíc korun. K zranění osob nedošlo.
Na místě zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, požární stanice Uherský Brod. Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Uherský Brod a Vlčnov byly odvolány.

Zdroj a foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje