Náš VALMEZ – příjem návrhů pokračuje

29.04.2022 08:28

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Do konce června mohou obyvatelé Valašského Meziříčí podávat návrhy do participativního rozpočtu města v rámci letošního druhého ročníku.

„Zastupitelé vyčlenili v rozpočtu na rok 2023 dva miliony korun, které poslouží k realizaci vítězných návrhů v rámci projektu participativního rozpočtu Náš VALMEZ. Pokud mají občané zajímavý nápad na zvelebení či rozvoj Valašského Meziříčí a jeho místních částí, mohou jednoduše vyplnit formulář na www.nasvalmez.cz, splnit několik pravidel a navrhnout projekt až do výše půl milionu Kč. Lidé mohou své návrhy zasílat do 30. června,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš a dodal, že radnice poté posoudí jejich realizovatelnost a občané budou sami vybírat vítěze.

Cílem projektu participativního rozpočtu Nás VALMEZ je vtáhnout občany do rozhodování o podobě veřejného prostranství ve Valašském Meziříčí. Podrobná pravidla pro navrhování a podávání projektů naleznou zájemci na www.nasvalmez.cz. Pokud si s něčím neví rady, mohou se obracet na Michaelu Pernickou z oddělení rozvoje města, e-mail:michaela.pernicka@muvalmez.cza telefon: 602 544 283.

„Návrh lze podat elektronicky na webové stránce www.nasvalmez.cz nebo vyplnit tištěný formulář a doručit jej na adresu: Městský úřad Valašské Meziříčí, Soudní 1221, oddělení rozvoje města, či osobně do Turistického informačního centra na zadním nádvoří zámku Žerotínů.Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách www.nasvalmez.cz. Obálku označte Náš  VALMEZ,“ dodal tiskový mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Náměstí ve Valašském Meziříččí. Foto: Archiv SNZ