Náš VALMEZ: Přihlaste svůj projekt i letos

24.03.2022 14:29

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Obyvatelé Valašského Meziříčí se mohou  zapojit do druhého ročníku participativního rozpočtu Náš VALMEZ a návrhy podávat až do konce června. Více informací na www.nasvalmez.cz.
Zastupitelé opět vyčlenili z rozpočtu města dva miliony Kč na realizaci úspěšných projektů, které svým hlasováním vyberou sami občané. „Loňský pilotní ročník participativního rozpočtu Náš VALMEZ se opravdu vydařil. Obdrželi jsme celkem 34 návrhů, z nichž 15 vyhovělo všem kritériím a 2 340 hlasujících pak vybralo pětici vítězných návrhů. Ve spolupráci s jejich autory pracujeme na tom, aby co nejdříve ozdobily veřejný prostor a začaly sloužit lidem,“ řekl starosta Robert Stržínek.
Valašskomeziříčská radnice se proto rozhodla v participativním rozpočtu Náš VALMEZ pokračovat i letos. Stačí mít zajímavý nápad, splnit několik pravidel, vyplnit formulář a váš projekt až do výše 500 tisíc Kč může být vítězem.
„Díky ohlasům pilotního ročníku věřím, že i letos se doparticipativního rozpočtu Náš VALMEZ přihlásí celá řada zajímavých projektů. Protože je navrhují sami občané a také o nich rozhodují, jedná se o skvělý způsob, jak vtáhnout aktivní lidi do dění v našem městě,“ je přesvědčen starosta Stržínek.

Příjem návrhů bude probíhat od 1. dubna do 30. června. Lze je podat elektronicky na webové stránce www.nasvalmez.cz nebo vyplnit tištěný formulář a doručit jej na adresu: Městský úřad Valašské Meziříčí, Soudní 1221, oddělení rozvoje města, či osobně do Turistického informačního centra na zadním nádvoří zámku Žerotínů. Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách www.nasvalmez.cz. Obálku označte „Náš  VALMEZ“.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí