Nalezený telefon si muž ponechal, teď mu hrozí vězení

25.06.2020 14:50

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Podezření z trestného činu zatajení věci sdělil včera vrchní inspektor z Obvodního oddělení v Uherském Hradišti dvaačtyřicetiletému muži z Uherskohradišťska. „Podezřelý začátkem tohoto měsíce nalezl při vstupu do prodejny s potravinami v nákupním vozíku zapomenutý mobilní telefon v hodnotě osm tisíc korun. Telefon si ponechal, poté na určitou dobu vypnul a následně uvedl do továrního nastavení. Nakonec do něj vložil svoji SIM kartu,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Během čtrnácti dní se policistům podařilo nálezce zjistit. „Muž při výslechu tvrdil, že čekal, až se majitel postrádající telefon přihlásí, třeba na některé ze sociálních sítí. Mobil nám na základě žádosti dobrovolně odevzdal a my jsme jej pak vrátili jeho právoplatnému majiteli. Podezřelému nyní za tuto trestnou činnost hrozí až roční vězení,“ dodala mluvčí.

Každý, kdo se ocitne v obdobné situaci, je povinen nalezenou věc vrátit majiteli. Pokud majitele nelze zjistit, je třeba nález odevzdat na městském či obecním úřadě nebo na policii.

Vlastimil Langer

Zdroj: Policie Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ